P a n o r a m a   1 9

panorama19.cz

Nejlepší zábava v zimě pro děti a dospělé

Nejlepší zábava v zimě pro děti a dospělé ve Špindlerově mlýně

Špindlerův Mlýn je oblíbená turistická destinace, kde si na své přijdou lidé milující různé druhy zábavy, páry vyhledávající romantiku a rodiny s dětmi hledající zábavu pro dospělí i pro děti zároveň. Přečtěte si, co všechno můžete ve Špindlerově Mlýně dělat, a to jak v zimě, tak v létě, s dětmi i bez nich.

Atrakce pro děti v zimě ve Špindlerově Mlýně

Pokud máte děti a chcete s nimi strávit smysluplný rodinný pobyt, pravděpodobně dopředu plánujete, co budete na dovolené společně podnikat. Špindlerův Mlýn je sice známý především jako lyžařská destinace, ale věřte tomu, že v zimě pro děti nabízí i další aktivity.

Aquapark

Ráchání ve vodě, vířivky a vodní atrakce mají rádi dospělí i děti. Proto je aquapark Špindlerův Mlýn jedním z míst, které má potenciál zabavit celou rodinu.

Aquapark nabízí tři tobogány: pomalejší žlutý, rychlejší červený a jeden uzpůsobený pro jízdu na nafukovacím člunu. V divoké řece můžete nechat strhnout silným proudem, nebo mu naopak vzdorovat: tak či tak si budete připadat jak v akčním dobrodružném filmu. Pro menší děti nabízí aquapark vyhřátý dětský bazének s padající vodou.

Až budete mít akčních vodních dobrodružství dost, využijete rekreační bazén, kde můžete odpočívat na hladině, nebo si nechat masírovat záda chrličem vody. Tělo zklidníte díky bublinkovým proudům ve dvou whirlpoolech. Občerstvíte se v bufetu přímo u bazénu v areálu aquaparku.

Snowtubing Park

Snowtubing je dvojčetem bobové dráhy, ale s jiným dopravním prostředkem. Pokud chcete zažít vzrušující jízdu 200 metrů dlouhým sněhovým korytem a brázdit klopené zatáčky na speciálních sedacích člunech, narazili jste na ideální atrakci.

Zážitek z lehce adrenalinové, ale bezpečné jízdy mohou mít dospělí i děti (malí nadšenci musí jezdit spolu s rodiči). Jízdu sněhovým tobogánem si můžete zopakovat, aniž byste se od úpatí kopce museli vláčet zpět nahoru pěšky: ke snowtubingu patří vlek, který vás nahoru dostane bez námahy.

Pokud chcete snowtubing vyzkoušet hned po lyžování, nezapomeňte si sundat lyžáky a přijít v jiných botách. Na bezpečnost zde obsluha myslí: pokud nebudete mít helmu, půjčí vám ji.

A kdybyste snowtubing nestihli v zimě, beze sněhu nebudete o zážitek ochuzeni: dráha funguje i v létě, jezdí se na upraveném povrchu.

Sáňkařská dráha

Špindlerův Mlýn má vlastní sáňkařskou dráhu, která je zároveň nejdelší sáňkařskou dráhou v České republice. Je dlouhá téměř 3 kilometry! Začnete v nadmořské výšce 1155 metrů a do cíle se dostanete na Dívčích Lávkách 780 metrů nad mořem. Že jste na sáňkách naposledy jezdili už hodně dávno a nemáte svoje? Nevadí, obsluha vám je půjčí.

Dráha funguje za denního světla i v noci s osvětlenou trasou. V ceně vstupenky je vyvezení autobusem z centra města ke startovní čáře a odvoz z cílové rovinky zpět do města. Sjezd dráhy na saních trvá přibližně 15 až 30 minut: a to už je pořádný jezdecký zážitek.

Lyžařská a snowboardová škola

Lyžařských škol (kde vás samozřejmě naučí jezdit i na snowboardu) je ve Špindlerově Mlýně několik. Nabízejí lekce začátečníkům i pokročilým pro vylepšení techniky. Školy se zaměřují jak na děti (od 3 let), tak na dospělé. Naučit se lyžovat můžete ve skupině, nebo na individuálních lekcích pod drobnohledem instruktora: připlatíte si, ale zase se pravděpodobně vše rychleji naučíte.

Bruslení

Jestli si dětské i dospělé nožky potřebují aktivně odpočinout od lyžování a snowboardů, zkuste jít bruslit. Ve Špindlerově Mlýně najdete ledovou plochu na dvou místech: přímo v centru města a v Bedřichově. Bruslit můžete na vlastních, nebo půjčených bruslích a na kluzištích si zajezdíte za světla i za tmy.

Zábava pro dospělé v zimě ve Špindlerově Mlýně

Dospělí chtějí objevovat zážitky podobně jako děti: a to je dobře, život bez lehkého adrenalinu a zkoušení nových aktivit by byl nuda. Připravili jsme seznam činností, které vám Špindlerův Mlýn nabízí.

Lyžování

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn můžete na lyžích prosvištět přibližně 27 km sjezdovek. Na výběr máte několik lokalit: středisko Svatý Petr, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská.

Areál Svatý Petr nabízí modrou sjezdovku pro začínající lyžaře a červenou pro pokročilé.  Obtížná černá sjezdovka FIS World Cup dlouhá 1,3 km je se svými parametry uzpůsobena pro závody profesionálních lyžařů: pokud ale bude v termínu vašeho pobytu ve Špindlerově Mlýně prázdná, můžete se ji pokusit pokořit svým jezdeckým umem.

(bude pokračovat)

Wellness v hotelích

Hotel Savoy nabízí saunu, vířivku, koupele a několik typů masáží: relaxační masáž, intenzivní masáž, mandlovou či levandulovou masáž, masáž bylinnými sáčky, masáž nohou. V rámci wellness procedur bude vaše tělo hýčkáno produkty značky L’OCCITANE, která podporuje udržitelnost přírody a zpracovává především složky organického původu: o to lepší budete mít z masáží pocit. Většina produktů je od francouzských farmářů a pěstitelů.

V hotelu Bedřiška si užijete Whirlpool na dosah od wellness baru, finskou a parní saunu, bazén s chrličem vody i floating: nadnášecí lázeň napodobující svým složením a hustotou prostředí Mrtvého moře. Ochladíte se ve studeném bazénku, dáte bronz vaší pokožce v soláriu a můžete vyzkoušet několik typů thajských masáží, třeba s horkými bylinkami, peelingem nebo vonnými oleji.

Pokud se nechcete ubytovat přímo v některém z hotelů, vyzkoušejte soukromý apartmán Panorama 19.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *